מתי לפנות לעורך דין גירושין

1
12 מרץ
0

כשאחד הצדדים מעוניין לפתוח בהליך גירושין, לא תמיד ברור היכן טוב יותר לנהל את ההליך, האם כדאי לפנות לבית המשפט לענייני משפחה, או שעדיף להגיש את אחת התביעות דווקא בבית הדין הרבני.

מה שחשוב קודם כל לדעת הוא שלא תמיד מה שמקובל בתחום הזה הוא הנכון, לכן קחו בעירבון מוגבל אמירות כמו בית הדין הרבני הוא נגד נשים, או עדיף להגיש תביעת מזונות בכל מקרה בבית המשפט לענייני משפחה וכדומה.

הניסיון מראה שהדברים הרבה יותר מורכבים, ורק בחינה מדוקדקת של מצבכם המשפטי ושל הנתונים הספציפיים של תיק הגירושין שלכם בעזרתו של עורך דין גירושין היא הדרך להגיע לתשובה הנכונה.

 

למה לפנות לערוך דין גירושין

אחד הדברים המשפעים רבות על הצלחה בניהול תיק גירושין, הוא מקום המשפט. האם הוגשו תביעות מסוימות בבית המשפט לענייני משפחה, או שמא קנה בית הדין הרבני סמכות לדון בנושאים כמו חלוקת רכוש, משמורת ילדים ומזונות אישה. על מנת להחליט היכן לנהל את הליך הגירושין צריך לפנות לעורך דין גירושין שיכול להעריך נכונה את הסיכויים והסיכונים שבחלופות השונות.

בנוסף מלבד השאלה אילו תביעות הוגשו לבית המשפט לענייני משפחה ואילו לבית הדין הרבני, ישנה משמעות מרחיקת לכת לאופן הגשת התביעות ולשילוב בין יתרונותיו של בית המשפט לענייני משפחה לבין אופיו המיוחד של בית הדין הרבני. לעיתים רק סינתזה מושלמת של שתי הערכאות יחד, ע"י עורך דין גירושין מקצועי מובילה לניצחון בתיק.

חשוב שתדעו, תביעת גירושין בבית הדין הרבני, או ניהול תביעה שנמצאת בסמכותו של בית המשפט לענייני משפחה, חייבת להיעשות על ידי עורך דין המתמחה בדיני אישות ובענייני משפחה- או מה שמקובל לקרות עורך דין גירושין. עורך דין שאינו מתמחה בדיני משפחה עלול לבצע טעיות בניהול התיק, שכן דיני משפחה בישראל הינם מורכבים מאוד ודורשים קשת רחבה של ידיעות הן בין תחומי משפט שונים והן בדין הדתי.

נושאים כמו מורדת, מזונות מדין צדקה, מעשה כיעור, עילת גירושין, ועוד הם מונחים השאובים מהדין העברי, אך בית המשפט לענייני משפחה מחויב מבחינה חוקית להתייחס בפסיקותיו לעניינים אלו, ולכן עורך דין גירושין המכיר לעומק את הדין הדתי ואת ההלכה היהודית יזכה להצלחות רבות יותר בניהול הליכים אלו גם בבית המשפט לענייני משפחה.

 

ניהול משפט בכל הנושאים הקשורים לגירושין

כאשר תביעה הנובעת מהליך הגירושין מתנהלת בבית המשפט לענייני משפחה, לבית המשפט סמכות לדון בכל הסוגיות הקשורות לתיק, כולל חלוקת רכוש, מזונות אישה, מזונות ילדים, משמורת והסדרי ראייה, ועוד. זו הסיבה שייצוג בבית משפט לענייני משפחה צריך להיעשות על ידי עורך דין גירושין שהינו בעל ניסיון בייצוג בדיני משפחה וגירושין.

גם גירושין שנעשים בהסכמה הדדית וללא קונפליקטים דורשים לרוב התערבות של עורך דין גירושין, שכן גם ניסוח הסכם גירושין הנובע מתוך הסכמה הדדית דורש יידע והכרה של דיני המשפחה לעומק ושל פסיקותיו העדכניות של בתי המשפט.

גם אם התיק כולו מתנהל בבית משפט לענייני משפחה, טקס קבלת ואישור הגט חייב להיעשות בבית דין רבני. במקרים בהם כל התיק נוהל בבית משפט לענייני משפחה והושגו הבנות, בני הזוג מגיעים לרבנות להליך פורמאלי, פה כמובן יש יתרון ברור לקבלת ייצוג מאדם שהוא גם טוען רבני וגם עו"ד גירושין.

לכן בכל הליך הנוגע לדיני משפחה ולסכסוך גירושין, חשוב מאוד שתקבלו ייצוג משפטי איכותי ומתואם אישית מעו"ד לגירושין.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים