הליך גירושין בקלות יחסית

shutterstock_147018071
12 פברואר
0

גירושין אינו הליך פשוט, אך אין ספק שמדובר בהליך מורכב יותר, כשצד אחד שלם עם ההחלטה ומעוניין להתגרש ואילו הצד השני לא מרגיש את אותו הדבר. הדבר יכול לגרום לחיכוכים, הערמת קשיים ואי נעימויות שמקשות ומעכבות את התהליך.

בין אם אתם הצד שמעוניין בגירושין ובין אם אתם בצד השני, הנה כמה עצות וטיפים איך לעבור את התהליך בקלות יחסית.

נסו להבין את הצד השני

אין ספק שכשצד אחד רוצה לסיים את היחסים ואילו הצד השני אינו מוכן לכך, קשה מאוד לראות דברים מנקודת מבטו של האחר. פתאום החבר הופך לאויב ויש לנו תחושה של בגידה, לא דווקא פיזית כי אם בגידה בחברות ובערכים המשותפים. למרות הכאב והקושי, חשוב מאוד לשמור על ערוץ תקשורת פתוח ולנסות להבין את הצד השני.

"מיכה הודיע לשמרית כי ברצונו לסיים את היחסים ולהתגרש. היא הייתה המומה וכואבת. הוא ניסה להסביר לה כי לאורך השנים התרחקו זה מזו, פתחו תחומי עניין אחרים והפכו מזוג אוהבים לחברים ושותפים לדירה. לשווא ניסה מיכה לשכנע אותה כי למרות הילדים, אסור להם להתפשר, אך שמרית לא יכלה לראות כלום מעבר לעלבון האישי."

אל תוותרו על ייעוץ משפטי

בין אם אתם הצד שמעוניין להתגרש ובין אם מדובר במשהו שנכפה עליכם, חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד לגירושין, על מנת שתדעו מה צפוי לכם, מה הזכויות והחובות שלכם ובכלל תבינו מי נגד מי ואיך הכי נכון לגשת לגירושין.

הגנו על עצמכם במקרה של ייעוץ נישואין

לא פעם כשמדובר בגירושין חד צדדיים, הצד היוזם משתכנע ללכת ליועץ נישואין ולנסות לעבוד על היחסים. גם אם החלטתם לתת לקשר סיכוי נוסף, חשוב שלא לפתח ציפיות לא מציאותיות בצד השני ולא לספק תחמושת שעלולה לפגוע בכם, אם תחליטו בסופו של דבר שאתם ממשיכים בהליך הגירושין.

תכננו את השלב הבא

נכון, היום אתם נמצאים בעיצומו של תהליך, אבל חשוב מאוד תמיד לראות את הימים שיביאו לאחר מכן ולתכנן את הצעד הבא. החיים לא נגמרים רק בגלל שאתם מתגרשים, דמיינו וציירו את חייכם לצד ואחרי הגירושין.

אל תערבו את הילדים

כשמדובר על גירושין חד צדדיים, קל מאוד לרצות לערב את הילדים על מנת להשפיע, אך בסופו של דבר מדובר בהליך לא מומלץ. הילדים שלכם אינם כלי משחק בויכוחים ותמיד צריך לשמור ולהגן עליהם והכי חשוב, לעולם לא לנסות להסיט אותם כנגד הצד השני.

אם אתם עומדים בפני הליך גירושין או חושבים להתגרש, חשוב מאוד לגלות אמפתיה, להבין שבכל גירושין, כמו בכל נישואין, תמיד מדובר בשניים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים