ייצוג בני זוג על-ידי עורך דין אחד

shutterstock_282767552
12 ינואר
0

לפני מספר שנים התגרש זוג חברים שלי. במבט לאחור היו אלה גירושין רגילים לגמרי, שני בני הזוג הגיעו למסקנה כי יחסיהם עלו על שרטון והחליטו לפרק את החבילה. הם היו נחושים לשמור על יחסים טובים, בעיקר בשביל ביתם בת ה-8.

כשהם התגרשו, הרבה אנשים לא האמינו שהם יצליחו לשמור על יחסים טובים ולסיים את הקשר בלי לריב. "אין גירושין בלי מחלוקות" אמרו להם, תמיד צד אחד רוצה יותר. החברים שלי היו כל כך בטוחים בעצמם שהם החליטו לקחת עורך דין אחד שייצג את שניהם בהליך הגירושין.

כדאי לדעת

ההחלטה האם לקחת עורך דין אחד שייצג את שניכם בהליך הגירושין, חייבת להיות החלטה שקולה שנעשית מהסיבות הנכונות. הנה כמה דגשים למי ששוקל לקחת עורך דין אחד לשני הצדדים:

  • אם אתם בוחרים לקבל ייצוג משפטי על ידי אותו עורך דין,  אתם צריכים להרגיש בנוח עם ההחלטה ולהיות בטוחים שהליך הגירושין לא נפגע כתוצאה מהחלטה זו. כמו כן, חשוב מאוד לשים לב שאתם מקבלים את הייצוג המתאים לכם.
  • באופן כללי, כשבוחרים לסיים את הליך הגירושין אצל אותו עורך דין, משמע שיש כבר הסכמה כללית אצל שני הצדדים, בעיקר לגבי נושאים מהותיים כמו חלוקת רכוש, הסדרי ראייה ומזונות. כאשר שני בני הזוג מיוצגים על ידי אותו עורך דין לגירושין, הדבר דומה יותר להליך גישור בו מגיעים להסכמה וחותמים על הסכם גירושין. אם יש לכם מחלוקות או קשיים בהסכמה על נושאים מהותיים, ככל הנראה לא תוכלו לקבל ייצוג משפטי מאותו עורך דין.
  • חשוב שתדעו שגם אם החלטתם לסיים את הנישואין אצל אותו עורך דין, עדיין תצטרכו לעבור את טקס קבלת הגט בבית דין רבני. זהו אומנם טקס יחסית פורמאלי ברגע שיש הסכמה, אך מהווה חלק מקבלת הגט.
  • גם כאשר שניכם מיוצגים על ידי אותו עורך דין לגירושין, תוכלו להעלות שאלות, ספקות ותהיות בנוגע לסיום הנישואין. ייצוג משותף אינו אומר שאתם צריכים לקבל כעובדה מוגמרת כל מה שנאמר או נעשה
  • אם אתם מחפשים לנקום או במילים אחרות הכרזתם מלחמה. ייצוג אצל אותו עורך דין לגירושין יהיה בזבוז זמן. כל הרעיון בייצוג משותף היא היכולת לסיים את הקשר בצורה יפה, מבלי להיכנס לעימותים או האשמות הדדיות.
  • חוסר יכולת כלכלית אינו צריך להוות שיקול בהחלטה האם לקבל ייצוג מאותו עורך דין לגירושין. הרבה זוגות חושבים על כך, היות ואין הם רוצים להשקיע עוד כסף, אבל בפועל מדובר בהליך קריטי שמשפיע לא רק על ההווה אלא בעיקר על העתיד ולכן חובה להתנהל בו כשורה ולא רק מתוך מניעים כלכליים.

אין ספק, כשמדובר בגירושין, מדובר בהליך לא קל, אולם אם אתם נחושים לשמור על יחסים טובים תוכלו לעשות זאת ולסיים את הגירושין ללא עיכובים או מהמרות, רצוי שתשקלו קבלת ייצוג משפטי מאותו עורך דין. זה אולי נראה מוזר כשמדובר על גט, אך אם זה מתאים לכם ויכול להקל על כל המעורבים, מומלץ לשקול זאת.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים