משמורת ילדים

ייעוץ מקצועי למיצוי הדרכים החוקיות והסיכויים לקבלת משמורת על הילדים

אחד הנושאים המרכזיים בתביעת גירושין בה מעורבים ילדים היא המשמורת עליהם, ילד עד הגיעו לגיל 18 מוגדר כקטין, על הוריו מוטלת אחריות יום יומית לדאגה לצרכיו הרוחניים, הפיזיים, לחינוכו ולגידולו. אחריות זו נקראת משמורת ילדים או החזקת ילדים.

זהו נושא רגיש במיוחד, שכן מדובר בעתיד הילדים, וקביעת בית המשפט יכולה לחרוץ את דינם לטוב או למוטב.

חזקת הגיל הרך

החוק הישראלי קובע במסגרת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות כי בשלב הגיל הרך, דהיינו עד גיל שש, עדיף לילד לגדול ולהתחנך אצל אימו. לפי זה במרבית המקרים משמורת הילדים תהיה אצל האם לפחות עד גיל 6.

אמנם החוק קובע כי תינתן לאם עדיפות על פני האב רק בנוגע לילדים עד גיל 6, אבל מאחר וכל שינוי במשמורת הקטינים משפיעה קשות על תפקודם ועל ביטחונם האישי, הרי שבית המשפט או בית הדין הרבני לא ימהר לשנות את המשמורת גם כאשר הילדים יגדלו. בנוסף, מאחר והילדים גם ככה עוברים ניתוק כלשהו מאחד ההורים, הרי שלא ימהרו לנתק בין הילדים לבין אחיהם.

כך נוצר מצב שבפועל חזקת הגיל הרך רואה את האם כהורה משמורן מועדף גם ביחס לילדים הגדולים מגיל 6.

למרות כל זאת לא ניתן להבטיח שבכל מקרה הילדים יהיו אצל האם. קיימים לא מעט מקרים שבית המשפט או בית הדין יחליט כי טובת הילדים מחייבת את המשך מגוריהם דווקא אצל האב – טובת הילדים תגבר על כל חזקה.

ייעוץ מקצועי שיגביר את סיכוייך משמעותית

משרד אריאל ממן מעניק שירותי ייעוץ מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר על מנת למצות את כל הסיכויים ולנקוט בכל הדרכים החוקיות בכדי שתקבל את המשמורת והחזקה על ילדיך.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_custom_heading text="קבל ייעוץ חינם" font_container="tag:h1|text_align:right"][contact-form-7 id="439"][/vc_column][/vc_row]